Naujiena

Naujiena

Moderni suvirinimo įranga mokykloje suvirintojo profesijai

2020 06 09

Vytautas Laucius, vyresnysis suvirintojo profesijos mokytojas, turintis 39 metus pedagoginį darbo stažą rengiant suvirintojus, apie Suvirintojo profesiją
                      
Suvirintojas elektra ir dujomis virina plastikines ir metalines detales dujomis bei elektros virinimo aparatais. Jis nustato darbų vykdymo reikalavimus pagal brėžinius ir kitus specifinius požymius. Vėliau apžiūri ir paruošia dalis, kurias reikia suvirinti, numato darbo būdus, paruošia suvirinimo postus dujiniam ar rankiniam elektriniam suvirinimui ir pjovimui arba pusautomatiniam suvirinimui.
Suvirintojas dirba su dujinio ir elektrinio pjovimo įranga, reguliuoja pjovimo ir virinimo režimus, atsižvelgdamas į virinimo ar pjovimo būdą, padėtį erdvėje, metalo cheminę sudėtį. Suvirindami plastiko detales suvirintojai naudoja specialius pistoletus, lituoklius, plastikinius strypelius. Taip pat suvirintojai valo ir šlifuoja suvirintas dalis, apžiūri ir pašalina defektus.
Šios profesijos specialistas dirba patalpose ir lauke. Patalpose dirbant reikia pasirūpinti geru vėdinimu. Virinant būtina dėvėti specialius rūbus, akių ir veido apsaugos priemones. Todėl mokykloje kiekvienas mokinys gauna žinių apie saugų darbą įvairiose erdvėse, taip pat išlavina saugos įgūdžius, kurie būtini kiekvienam suvirintojui.
Suvirintojas elektra ir dujomis mūsų mokykloje gauna žinių apie metalus, bei jų lydinius, taip pat suvirinimui naudojamas medžiagas, elektrinio ir dujinio suvirinimo įrankius, darbų atlikimo technologiją, kokybės reikalavimus, brėžinius.
Be abejonės, renkantis profesiją labai svarbu asmenybės savybės ir polinkis technikai. Vėliau darbuojantis labai svarbus kruopštumas, loginis mąstymas ištvermė ir pan.
Dažnai stojantieji klausia, kiek įmanoma užsidirbti iš suvirintojo darbo? „Patirties neturinčiam suvirintojui iš pradžių gali būti pasiūlyta 800 ir 1000 eurų – tai priklauso nuo įmonės. O kartais darbdavys siūlo mokėti už valandas. Valanda suvirintojo darbo svyruoja – 12-16 eur.  Aukštos kvalifikacijos suvirintojas per dieną gali užsidirbti ir 120 eurų. Dirbant įmonėje galimos ir premijos. Tiesa, pradėjus mokytis ir dirbti pameistrystės būdu, uždirbama mažiau. Bet baigus mokslus, įgijus aukštesnę kvalifikaciją, atlyginimas pakyla“.

 

 Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-09 09:46