Naujiena

Naujiena

Ekspeditoriaus profesija bus reikalinga visada

2020 06 08

Vladimir Kovalionok, vyr. profesijos mokytojas,  daugiau nei 30 metų mūsų mokykloje dėsto geležinkelio transporto bei logistikos srities dalykus, apie ekspeditoriaus mokymo programą.
„Mūsų mokykla buvo pirmoji profesinė mokykla, kuri ėmėsi rengti transporto paslaugų pardavimo specialistus. Profesijų pavadinimai keitėsi. Neseniai vadinome logistais,  dabar - ekspeditoriais. Tačiau mokymosi ir darbo esmė lieka ta pati.  Juk  ekspeditoriaus tikslas – organizuoti krovinių sandėliavimo ir transportavimo darbų vykdymą. Tai išmoksite mūsų mokykloje“.
Sėkmingam ekspeditoriaus darbui reikalingi svarbiausi bendrieji gebėjimai: bendravimas gimtąja ir užsienio kalbomis, darbas komandoje, problemų sprendimas, pareigų ir atsakomybės suvokimas, iniciatyvumas. Ekspeditoriui ne mažiau svarbios ir asmeninės savybės: atsakingumas, sąžiningumas, kruopštumas, savarankiškumas, pareigingumas.
Ekspeditorius vykdo prekių transportavimą įvairiose didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėse, didelėse ir vidutinėse krovinių pervežimo įmonėse bei muitinėse. Taip pat tinkamai įformina krovinių vežimo dokumentus, draudimo sutartis, eksporto ir importo licencijas, tvarko vežamų ir sandėlyje laikomų krovinių apskaitą, prižiūri sandėlyje laikomus krovinius, rūpinasi vežamų krovinių saugumu.
„Kadangi visas pasaulis prekiauja, ekspeditoriaus profesija bus reikalinga visada, nes prekės privalo pasiekti vietą laiku ir saugiai.  O mokymosi metu įgytos vadybinės žinios šiuolaikinėje darbo aplinkoje visad pravers. Laukiame jūsų stojant į ekspeditoriaus mokymo programą“.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-08 18:25