Naujiena

Naujiena

Būsimieji traukinio mašinistai susipažino su Vaidotų kalneliais

2020 02 24

Sausio pabaigoje  dviejų traukinių mašinistų grupių mokiniai kartu su profesijos mokytoju lankėsi Vaidotų skirstymo kalnelyje ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ intermodaliniame logistikos terminale.
Mokiniai įtvirtino žinias, susijusias su traukinių valdymu bei eksploatavimu stočių keliuose, taip pat pamatė prekinių stočių krovinių skirstymo technologinį procesą.
Traukinio sąstato paskirstymo kalnelis būsimiesiems traukinio mašinistams tikrai paliko įspūdžių.  Profesijos mokytojas bei geležinkeliečiai parodė skirstomąjį kelyną ir paaiškino jo darbo technologiją.
Kai kelynas jau buvo aptartas, mokiniai pakilo į skirstomojo kalnelio bokštą, kur pamatė realią kalnelio budėtojo darbo vietą, kalnelio valdymo elektroninį valdymo stendą bei skirstymo kalnelio operatoriaus darbo vietą. Čia aptartos darbo organizavimo technologijos, maršrutų rengimo technologija, iešmų priežiūra, vagonų stabdymo įranga.
Mokiniai sužinojo, kaip realiai vyksta darbas: kaip išformuojamas sąstatas, kaip duodamos komandos ir kokie reikalavimai yra keliami įvairių sričių darbuotojams, dirbantiems kalnelyje ir visoje Vaidotų skirstymo stotyje.
Vėliau  mokiniai lankėsi didžiausiame Lietuvoje AB „Lietuvos geležinkeliai“ intermodaliniame terminale, kur pamatė ir susipažino su Terminalo darbo technologija, mašinisto veiksmais intermodalinio terminalo bei privažiuojamuosiuose keliuose.
Turimos teorinės žinios ne tik papildytos praktika, tačiau ir gauta po mokyklos baigimo preliminarių darbo pasiūlymų.
Mokykla glaudžiai bendradarbiauja su AB „Lietuvos geležinkeliai“ rengiant transporto srities specialistus, taip pat kartu organizuoja praktinį mokymą.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-24 11:24