Mokyklos istorija

Mokyklos istorija

Laikas įgyti ar keisti profesiją! Tobulėkime kartu!


Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla (VGTVPM)

Draugiška bendruomenė, moderni aplinka, naujausios technologijos profesijai įgyti, mokymosi visą gyvenimą galimybės visuomenei: tęstinis mokymas, kursai darbuotojų kvalifikacijai tobulinti bei kursai asmeniniam tobulėjimui. 

Mokyklos ištakos siekia 1944 metus, kuomet  buvo įkurta pirmoji profesinė mokykla Lietuvoje „Geležinkelininkų mokykla Nr.1“. Vėliau mokyklos pavadinimas keitėsi daugelį kartų. Šiandien esame inovatyvi pirmaujanti profesijos mokykla. 2004 ir 2015 metais Vilniaus pramonės prekybos ir amatų rūmai mūsų mokyklą pripažino geriausia Vilniaus regiono profesinio rengimo institucija ir įteikė Merkurijaus statulėlę.

VGTVPM rengia ne tik geležinkeliui reikalingus specialistus, bet ir logistikos, verslo, IT specialistus. Profesinį mokymą vykdo pagal 4 švietimo sritis: transporto paslaugos, inžinerija ir inžinerinės profesijos, informacijos ir ryšio technologijos, verslas ir administravimas.

Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla yra pačiame Vilniaus centre. Mokyklos klasės, profesinio mokymo laboratorijos, praktinio mokymo centras paversti modernumo ir jaukumo erdvėmis, kur nestinga naujovių, technologijų  bei kompiuterizavimo. Mokykloje veikia vienintelis Lietuvoje sektorinis geležinkelio transporto specialistų rengimo praktinio mokymo centras, kuriame sumontuotas analogų neturintis traukinio valdymo simuliatorius, padedantis parengti geležinkelio keliams puikius traukinio mašinistus. Traukinio valdymo simuliatorius yra gausiai lankomas moksleivių iš visos Lietuvos, taip pat miesto svečių  ir sulaukia didžiulio dėmesio.  

Mokykloje galima mokytis po 10 klasių tuo pačiu metu įgyjant vidurinį išsilavinimą bei pasirinktą profesiją. Po 12 klasių labai greitai, tik per vienerius metus, įgyjama profesija, padedanti per trumpą laiką įsidarbinti. Profesinėje mokykloje mokslas nemokamas, mokinys gauna stipendiją, suteikiamas bendrabutis, moksleivio pažymėjimas garantuoja visuomeninio transporto nuolaidas. Mokykla turi partnerių Europoje. Mūsų mokyklos mokiniai bei pedagogai vyksta stažuočių į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Kiprą, Maltą, Ispaniją, Latviją, Estiją, Lenkiją, Maltą, Portugaliją ir kt.

Mokykla puoselėja Mokymosi visą gyvenimą idėją rengdama suaugusiesiems kursus profesinei kvalifikacijai tobulinti bei asmeniniam tobulėjimui.


Kodėl VGTVPM?

Žmonės ir prekės keliauja mašinomis, traukiniais, lėktuvais ir laivais. Sklandžiam tokio tinklo judėjimui visame pasaulyje nuolatos reikia vairuotojų, mechanikų, suvirintojų, ekspeditorių, IT specialistų. Akivaizdu, kad tai buvo ir bus paklausiausios ateities profesijos.
Važiuojam į ateitį!

Mokykla skaičiais

  • Mokykloje profesijos mokosi per 600 mokinių;
  • Dirba per 40 pedagogų ir per 20 administracijos darbuotojų;
  • Kasmet mokyklą baigia per 200 absolventų;
  • Profesiniu rengimu rūpinasi 2 skyriai: Transporto paslaugų profesinio mokymo skyrius ir Verslo paslaugų profesinio mokymo skyrius.
  • Mokykloje yra 25 moderniai įrengti mokymo kabinetai ir 5 praktinio mokymo laboratorijos;
  • Mokyklos bendrabutis turi 120 vietų mokiniams bei kursantams gyventi;
  • Per metus mokykloje įvyksta per 40 įvairių renginių bendruomenei ir visuomenei.Turite klausimų? rašykite
Paskutinį kartą redaguota: 2019-04-10 16:27