NACIONALINĖS KARJEROS SAVAITĖS RENGINIAI 

 

Efektyvi komunikacija

2013-11-08  Mindaugas Juzėnas, projekto ,,Kam to reikia?“ savanoris, LM 3/3, LE 3/3, KP 3/1 ir SV 3/2 grupių mokiniams papasakojo, dėl kokių priežasčių kartais nepavyksta susikalbėti su klasės draugais, mokytojais ar namiškiais. Mokinių atlikta praktinė užduotis padėjo įsitikinti, kad kiekvienas žmogus skirtingai suvokia tuos pačius dalykus ir turi savo nuomonę, paskatino pamąstyti, ar mokame būti tolerantiški, ar gebame pajusti  kito žmogaus nuotaiką ir tinkamai bendrauti.


 

Pirmas darbas?!

2013-11-11 Marius Jurkštas, CSC Baltic atstovas, su LE 3/3 grupės mokiniais pasidalino savo patirtimi ieškant darbo ir darbinantis, patarė, kaip ir kada įžengti į darbo rinką, kokie įgūdžiai ypač svarbūs darbinantis ir kaip juos ugdyti pradėti jau mokykloje.

PB114135.JPGPB114138.JPG
 

Darbas su IT ir karjeros galimybės

 

2013-11-12 Barclays Technologijų Centro atstovas Darius Lieponis KD 3/1grupės mokinius supažindino su IT darbo rinka ir karjeros joje galimybėmis. Mokiniai iš pirmų lūpų sužinojo apie dabartinius darbuotojų poreikius informacinių technologijų srityje, galimus skirtingus karjeros kelius  (inžinieriui, projektų vadovui, analitikui ir pan.), kokių asmeninių įgūdžių reikia, norint būti puikiu darbo komandos nariu.

PB124147.JPGPB124150.JPG 

Rytietiškas požiūris į mankštą 


 

2013-10-14  kūno kultūros pamokas SV 3/2 ir KD 3/1 grupių mokiniams vedė Jaro Šatkevič, rytietiškos mankštos instruktorius ir verslininkas. Jis ne tik demonstravo, kaip atlikti tam tikrus pratimus, bet ir paaiškino, koks ryšys tarp rytietiškos mankštos ir rytų kovos menų. Paaiškėjo, kad  kovos menas – tai visų pirma gerai išmankštintas kūnas. Be to, mokiniai sužinojo, jog tam tikri rytų kovos menų pratimai ir tinkama mankšta padeda išsaugoti sveikatą bei gerą savijautą iki senatvės.

PB144162.JPGPB144163.JPG
PB144164.JPG

 

Kreditai kitaip - kam, kodėl ir kaip?


 

2013-11-15 LE 3/2 ir SV 3/2 grupių mokiniai susitiko su Swedbank atstovu Sauliumi Adamausku, kuris papasakojo apie tai, kas yra paskola, kaip reikia pasiruošti prieš einant į banką skolintis. Paskaitos metu mokiniai išsamiau sužinojo, kas yra tvaraus skolinimo principai, kaip išduodamos paskolos ir kodėl svarbu įvertinti savo galimybes skolinantis. Be to, banko atstovas papasakojo ir apie banko tarnautojo kasdienybę bei darbo specifiką, pateikė daug praktinių pavyzdžių ir pamokančių istorijų.

PB154210.JPGPB154207.JPG

Pamoka su „EIKA“ rinkodaros ir komunikacijos

vadove Vitalija Roče

 

2013-11-15 LE 3/2, DK 3/1 ir KD 3/1 grupių mokiniai pamokos metu su „EIKA“ rinkodaros ir komunikacijos vadove Vitalija Roče turėjo puikią progą išgirsti, kokia veikla įmonėje  užsiima rinkodaros ir komunikacijos vadovė, galėjo užduoti aktualių klausimų ir daugiau sužinoti apie rinkodarą bei efektyvios komunikacijos svarbą.

PB154214.JPGPB154216.JPG
 

Praktinės pamokos/praktiniai patarimai kelionėms po užsienį


 

2013-11-25  KD 3/1, KP 3/1 ir LE 3/3 grupių mokiniai iš Western Union atstovės Vilijos Pleskaitės sužinojo, kodėl keliaujant gali prireikti kalbos, geografijos ir matematikos žinių. Atstovė pateikė idėjų, kaip mokytis, kad galėtum keliauti, ir kaip keliauti, kad galėtum mokytis.

PB254327.JPGPB254328.JPG 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Spalio 7 dieną įvyko susitikimas su Martynų Sarapinu. Pamokos tema: ,, Inovacijos versle ir aplink mus.” Susitikime buvo aptariami probleminiai klausimai:

Ar kada susimąstėme, kaip viskas tobulėja? Ar daug kas pasikeitė nuo kompiuterio išradimo. Kaip kuriami nauji produktai, paslaugos? Pasaulis traukiasi? Technologijos verčia mus keistis? O gal ir mes galime tapti išradėjais? Kokie sėkmės rodikliai?..

  • Nuolatinis tobulėjimas
  • Užsienio kalbos!!!
  • Analizė ir įžvalgos.
  • Drąsa ir noras rizikuoti.

Sužinojome daug įdomios ir naudingos informacijos. Mokiniai turėjo galimybę patikrinti anglų kalbos žinias, nes trumpi filmukai buvo demonstruojami anglų kalba.

20131007_081608.jpg20131007_091625.jpg 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bendradarbiavimas su projekto ,, Kam to reikia?” atstovais.
Rugsėjo 30 dieną  LE 2/1, LM 2/1, KD 3/1, KP 3/1, SV 3/1 mokiniai kartu su etikos mokytoja Beata Juknevičiūte susitiko su Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas“ atstove Kristina Krupavičiene. ,. Pamokoje sužinojome:Kas yra socialinis dialogas ir kodėl jis svarbus? Kaip spręsti problemas darbe? Kas yra profesinės sąjungos ir kodėl jos svarbios darbo santykiuose? Kuo skiriasi individuali darbo sutartis nuo kolektyvinės sutarties? Ar mokame bendrauti su draugais komandoje, surinkti reikiamą informaciją ir gauti parašą?- visa tai mokiniai galėjo išbandyti praktinėje veikloje.
P9303922.JPGP9303923.JPG
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   

     Balandžio 10 dieną mokykloje vyko seminaras „Verslo ABC“, kurį vedė lektorius ir verslininkas Kęstutis Mikolajūnas. Seminare dalyvavo LE 2/1, LE 2/2, LE 2/3 ir DK 2/1 t.y. logisto ekspeditoriaus ir draudimo konsultanto specialybių mokiniai. Kęstutis Mikolajūnas mokinius mokė, kaip savyje atrasti ir atpažinti verslininką, kaip pradėti verslą turint tik idėją, kur reikia ieškoti pagalbos kuriant verslą. Seminaro vedėjas ne tik skaitė paskaitą, bet ir atsakinėjo į moksleivių klausimus, kartu atliko Kaučingo pratimus bei diskutavo ir dalinosi patirtimi.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Viktorina “Profesijų dėlionė”

 

        Kovo 21 d. mokykloje vyko viktorina “Profesijų dėlionė”. Viktoriną parengė karjeros ugdymo koordinatorė Galina Daukševič ir socialinė pedagogė Laura Žarskienė.

Renginio tikslas – ugdyti bendradarbiavimo įgūdžius, skatinti mąstymą, kūrybingumą, raštingumą.

Komandos ne tik atstovavo ir gynė savo profesijas, bet ir turėjo įrodyti, kad puikiai susigaudo ir kitų profesijų labirintuose.

Viktorinoje dalyvavo LE 2/1 grupės komanda, KD 2/1, grupės komanda LM 1/1 grupės  komanda ir jungtinė DK ir LE  2/3 grupių komanda.

    Laimėtojai:

I vietą iškovojo jungtinė DK ir LE  2/3 grupių komanda;

II vietą laimėjo LE 2/1 grupės komanda;

III vietas draugiškai pasidalino LM 1/1 ir KD 2/1 grupių komandos

100_3400.JPG100_3409.JPG
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kovo 6 dieną VGTVPM įvyko seminaras mokiniams karjeros ugdymo tema: „Aš nežinau, ko noriu“. Seminarą vedė projekte (Mukis) dirbantys konsultantai Eglė Sirvydytė ir Mindaugas Vidugiris. Seminaro pagrindinis tikslas padėti mokiniais pažinti save ir suprasti karjeros esme.

Seminaro metu buvo atliekami „kaučingo„ pratimai, dalijamasi patirtimi ir diskutuojama apie siekius – kaip gyvenimo tikslo numatymą ir ėjimą link jo.

Untitled-3.jpg
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2013.02.28.JPG
 

Vasario 27 dieną VGTVPM įvyko susitikimas su VGTU dėstytoju ir priėmimo komisijos nariu į universitetą Olegu Prantokovskiu.

Tai buvo savotiška VGTU specialybių mugė Mūsų mokyklos mokiniams.

Susitikimas vyko VGTVPM trečiosios pakopos mokiniams. Svečias pristatė VGTU specialybes, stojimo tvarką į VGT universitetą, taip pat papasakojo apie universiteto vykdomas veiklas, mainų programas ir karjeros galimybes pabaigus universitetą.

VGTU atstovas daugiausia dėmesio skyrė pristatant transporto specialybes esančias jų universitete, kadangi klausytojai buvo Lokomotyvų mašinistų ir Logistų specialybių mokiniai.

IMG_4193.JPGIMG_4199.JPG
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šių metų vasario 7 – 9 dienomis  sėkmingai sudalyvavome  Liteхpo parodoje „Mokymasis studijos karjera 2013“ kuria organizavo Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos parodų centru „Litexpo“.

1.jpg


Parodoje buvo teikiama informaciją apie profesijas, kuriais galima įgyti mūsų mokykloje, buvo pateikiama vaizdinė ir reklaminė medžiaga.

Džiaugiamės, kad mokyklos stendas buvo gausiai lankomas ir mokyklos vykdoma veikla domimasi.

 2.jpg

 3.jpg

 

Vilniaus geležinkelio transporto verslo ir paslaugų mokiniai, vadovaujant mokytojui Vytautui Lauciui, demonstravo suvirinimo simuliatoriaus veikimą ir jo galimybes.

 

  
​​​​